Реферат: Організаційно-правові форми роботи Верховної Ради України
Конституційне право України є провідною галуззю системи права України. Така роль конституційного права обумовлена тим, що саме ця галузь права складається з принципів і норм Конституції України, охоплює правові відносини, які виникають і розвиваються на основі цих норм.
Конституційний статус людини і громадянина, загальні положення та принципи щодо організації державної влади і розвитку суспільства, визначення соціальної спрямованості та правового статусу кожної з ланок державного апарату України, закріплення статусу системи органів місцевого самоврядування - всі ці та низка інших принципово важливих питань є об’єктом дослідження науки конституційного права.
Конституційне право, як і будь-яка інша галузь складається із норм, принципів та інститутів.
Джерелами конституційного права є: природне право і позитивне право. Джерела позитивного конституційного права систематизуються за їх юридичною силою.
До них відносяться: Конституція України; закони України; інші акти нормативного характеру, що містять конституційно-правові норми і приймаються Верховною Радою України або іншим шляхом всеукраїнського референдуму; нормативні акти Президента України, що містять конституційні правові норми; нормативні акти Кабінету Міністрів України, що містять конституційно-правові норми; рішення Конституційного Суду України, в яких дається офіційне тлумачення Конституції та законів України; міжнародні договори, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України; акти органів місцевого самоврядування.
Верховна Рада України - український парламент - є єдиним органом, який належить до законодавчої гілки державної влади. Його конституційний склад становлять 450 депутатів, які обираються на загальних, рівних, прямих виборах строком на чотири роки.
Кожен депутат незалежно від того, як він був обраний (в одномандатному виборчому окрузі або за партійним списком), представляє у парламенті народ України в цілому, а не лише виборців свого округу чи прихильників його політичної партії (тому депутатів до Верховної Ради України називають народними).
Список використаної літератури:
1. Конституція України, прийнята 28 червня 1996 р. – К.: Українська Правнича Фундація, 1998 р.
2. Конституційне право України: Підручник / За ред. Проф..Погорілка В.Ф. – К.: Наукова думка, 1999 р. – 736 с.
Безкоштовно скачати реферат "Організаційно-правові форми роботи Верховної Ради України" в повному обсязі