Реферат: Субординація та повага: як знайти "золоту середину"


Рубрика: Етика, етикет, естетика
Вид: реферат
Мова: український
Розмір файлу: 19 кБ

Скачати реферат

Відповідно до визначення, службовий етикет - система особистісних взаємин керівника з підлеглими, вищими керівниками та колегами, визначальним принципом якої є співробітництво та взаєморозуміння

Взаємини на службі регулюються правилами внутрішнього розпорядку, бізнес-етикету й посадовими інструкціями. У них зазвичай відображена специфіка діяльності установи, особливості її взаємодії з партнерами та клієнтами.

Від того, наскільки добре співробітники знають діловий етикет, правильно розуміють етику корпоративної поведінки та порівнюють свої дії з посадовими інструкціями, залежать не тільки особисті досягнення кожного, а й атмосфера всередині колективу, що сприяє успіху загальної справи.

Багато закладів та установ розробляють кодекси честі, що нагадують за формою звід законів і відображують пріоритети їх професійної діяльності та внутрішньої стратегії.

Основні правила поведінки на роботі, безумовно, базуються на загальних принципах етикету, хоча й мають деякі відмінності. Це стосується, наприклад, привітання, де обов'язковим є дотримання субординації, а статусні розходження за статтю та віком уступають суспільному становищу та посаді.

Так, у службовій обстановці жінка-підлеглий повинна привітатися з керівником першою. Знаходячись у себе в кабінеті, керівник не встає, якщо до його столу підходить жінка-співробітник для рішення поточного питання. У випадку, коли розмова затягується, начальник пропонує їй сісти.

Однак якщо молодий директор установи першим привітається зі своїм заступником-жінкою, а чоловіки будуть виявляти звичайну ввічливість стосовно колег - представниць слабкої статі, то розглядати як порушення етикету це можна тільки з чисто формальної точки зору.

У повсякденному житті цілком можливе деяке «заміщення» службового етикету загальноприйнятими правилами. Навіть на роботі вихований чоловік пропустить жінку вперед, притримає перед нею двері, виключить у її присутності вживання гострих виразів і брутальних слів.

Але прояви ввічливості не повинні заважати роботі. Чоловіку можна не відриватись від справи, для того щоби подати жінці пальто, коли вона йде.

Але не можна не допомогти їй одягтись, якщо ви разом знаходитесь у гардеробі. У той же час жінка не повинна ображатись, якщо ввічливість чоловіка - товариша по роботі буде мати трохи «скорочений» характер.

Якщо зазвичай чоловік підводиться, коли до нього звертається жінка, яка стоїть поруч, то в робочих умовах він може цього не робити.

Відвідувач, який входить у кімнату установи, не повинен стукати у двері - це тільки відволікає та нервує зайнятих справою людей. Можна не стукати й у двері кабінету керівника, якщо в нього немає секретаря.

Однак і тут бувають виключення: якщо директор висловив побажання, щоби співробітники не входили до нього без стуку, це правило має дотримуватись. Збори, наради - річ корисна та потрібна, якщо їх учасники не віднімають в інших час виступами ні про що.

У вузькому колі, де немає сторонніх осіб, можна, звертаючись до товариша по роботі, називати його на ім'я і на «ти» (природно, якщо ви у дружніх стосунках).

Чоловіки можуть зняти піджаки тільки тоді, коли це зробив головуючий. Можна обмінятись кількома словами з товаришем, який сидить поруч, але не слід вести при цьому тривалих дискусій.

Намагайтесь бути привітним і терплячим, не лякайте оточуючих похмурим виглядом і суворим виразом обличчя. Дійсного професіонала ніщо не виб'є з колії, за будь-яких обставин він зберігає своє обличчя.

Не відмовляйтесь від корпоративних заходів, умійте дружити з колегами, учіться правильно спілкуватись у неформальній обстановці, але при цьому не забувайте про субординацію.

Безкоштовно скачати реферат "Субординація та повага: як знайти "золоту середину"" в повному обсязі