Реферат: Разработка технологии термической обработка оправки автоматстана ТПА 350
Оправки автоматстану працюють у дуже важких умовах, підвергаються тривалій дії високих температур і високим тискам. Цим обумовлена необхідність високої міцності матеріалу оправок та їх підвищеної теплопровідності.
Навіть при високій міцності матеріала,але при недостатній його теплопровідності носик оправки швидко гріється, втрачає форму і оправка виходить з строю.Оправки виготовляють литвом в земляні форми.
Після виливки їх шліфують і термообробляють.Шліфовка оправок обов’язково передує термообробці тому,що плотна плівка окислів,що утворюється при ТО, занадто підвищує стійкість оправок і удалити її шліфовкою не можливо.
Оправки автомат стану при прокатці підвергаються також значному тертю. Для зменшення зносу оправок при терті треба використовувати матеріал з високою твердістю. Занадто тверді оправки хрупкі і руйнуються при задачі труби в валки.
Матеріал оправок повинен бути досить теплопровідним для запобігання утворення мілких термічних тріщин,які стають очатами налипання металу. Шліфовка оправок успішно заміняється обточкою на токарному верстаті.
Оправку попередньо підігрівають до 800-850С і обточують в гарячому стані.Середня стійкість оправок при прокатці вуглецевих труб складає 50-75 проходів,а легованих-15-25 проходів.
Оправки повинні володіти високою міцністю, зносостійкістю, витривалістю і достатньою в'язкістю. В процесі роботи оправки піддаються дії високого питомого тиску і значної контактної напруги. Багатократне прикладання змінних по знаку і величині напруг приводить до накопичення в поверхневій зоні оправки дефектів втомного характеру і утворенню відшарувань.
Мета даної роботи – підібрати матеріал для виготовлення оправки так, щоб він задовольняв вищевикладеним вимогам.
Для цього слід розв’язати ряд завдань:
- проаналізувати умови роботи оправки;
- визначити властивості матеріалу для виготовлення оправки;
- охарактеризувати сталі, придатні для виготовлення оправки;
- підібрати методи випробування матеріалу;
- визначити хімічний склад матеріалу;
- обґрунтувати вибір матеріалу;
- обґрунтувати й призначити режим термічної обробки для виготовлення оправки.
Безкоштовно скачати реферат "Разработка технологии термической обработка оправки автоматстана ТПА 350" в повному обсязі