Реферат: Техніко-економічна характеристика дніпропетровської дистанції сигналізації та зв’язку



Залізничний транспорт України - це складне багатогалузеве господарство, до складу якого входять 6 залізниць і підприємства (заводи, установи, організації).

Для виконання перевізного процесу залізниці мають технічні засоби, які складаються із рухомого складу, залізничних споруд та пристроїв, у які входять: залізничні колії; споруди для посадки, висадки й обслуговування пасажирів; пристрої для зберігання, навантаження та розвантаження вантажів; пристрої автоматики, телемеханіки і зв’язку для забезпечення безпеки руху поїздів та прискорення виробничих процессів; пристрої для екіпірування, ремонту локомотивів і вагонів; пристрої та споруди електропостачання; пристрої водопостачання; пристрої матеріально-технічного забезпечення.

Безперебійна робота залізничного транспорту, злагодженість роботи всіх ланок забезпечується завдяки організаційній структурі його управління.

Специфіці роботи залізниць, пов’язаній із розміщенням їх по всій території України, з необхідністю забезпечення регулярності руху поїздів при будь-яких умовах і чіткій взаємодії усіх ланок залізничного конвеєра, властива особлива структура управління.

Ця структура обумовлена основними принципами управління залізничним транспортом, які полягають у поєднанні централізованого керівництва з одного боку і наданням великих прав і самостійності в прийнятті рішень виробничо-технологічним підрозділам з іншого боку.

За виробничим принципом складне господарство залізниці ділиться на окремі господарства (локомотивне, вагонне, сигналізації та зв’язку та інші), які працюють на єдиний технологічний прогрес – перевезення.

Усі органи управління залізничним транспортом складають єдину систему і підпорядковуються вищестоящим організаціям. Єдине централізоване керівництво його роботою забезпечує Укрзалізниця.

У складі Укрзалізниці є головні галузеві управління, які здійснюють керівництво діяльністю залізниць в оперативному і технічному відношеннях До складу Укрзалізниці входять 6 залізниць, кожна з яких наділена правом юридичної особи і є підприємством залізничного транспорту.

Для координації роботи виробничо-технологічних підрозділів, які виконують окремі роботи в єдиному перевізному процесі, в залізниці створені галузеві служби (локомотивна, вагонна, сигналізації та зв’язку та інші).

Служби управління залізниці підпорядковані начальнику залізниці та, одночасно, в оперативному режимі, відповідним головним управлінням Укрзалізниці.

Виробничо-технологічні підрозділи (депо, станції, дистанції та інші) не є юридичними особами, але виділені на окремий баланс, який надається службі, якій вони підпорядковані.

Така організаційна структура управління визначає необхідність створення системи управлінського та бухгалтерського обліку і звітності, яка забезпечить користувачів необхідною інформацією.

Безкоштовно скачати реферат "Техніко-економічна характеристика дніпропетровської дистанції сигналізації та зв’язку" в повному обсязі