Дипломна: Cоціальні методи менеджменту та механізми їх застосування на підприємстві
Процес соціального управління здійснюється за допомогою цілеспрямованої дії суб'єкта управління на об'єкт управління, на волю людей, під якою розуміється регулюючий чинник свідомості, що виражається в здатності людини здійснювати цілеспрямовані дії.
Воля регулює поведінку людей, направляє дії людей на досягнення поставленої мети. Для досягнення єдності людей потрібно добиватися єдності їх волі.
Єдність волі досягається завдяки узгодженню цілей і порядку діяльності, підпорядкуванню однієї волі іншій.
Дія суб'єкта управління на волю об'єкта управління здійснюється різними прийомами, засобами, способами, які іменуються методами соціального управління. Отже, метод управління - це спосіб практичного здійснення цілей, завдань і функцій управління.
Вміст методу управління дає відповідь на питання про те, як, яким способом найраціональніше можна досягти цілей управління, здійснити управлінську діяльність.
Методи управління знаходяться в діалектичній єдності з цілями управління. Мета обумовлює специфіку використання методів, вибір методів до певної міри визначає реальність досягнення поставлених цілей.
Але, з іншого боку, методи показують, яким чином досягаються цілі управління. Методи визначають якісну сторону управління. Їх вдосконалення означає поліпшення управління.
З вмісту характеристики методів соціального управління виходить, що методам управління властиві наступні характерні межі:
- вони виражають зв'язок суб'єкта управління з об'єктом управління;
- метод - це засіб, спосіб здійснення дії суб'єкта управління, що управляє, на об'єкт управління, тобто дія однієї людини на іншу, одного колективу людей на іншій, однієї людини на колектив або колективу на одну людину;
- методи - це способи впорядкування, організації процесів, що відбуваються в системах управління, прийоми, за допомогою яких досягаються загальні цілі спільної діяльності людей;
- методи управління є найбільш рухливим і активним елементом в системі управління;
- методи управління носять альтернативний характер; у державному управлінні вони є інструментами політики держави які використовуються державним апаратом для досягнення політичних цілей.
Актуальність теми дослідження. На тлі радикальних змін в менеджменті за останніх 15—20 років дивним виглядає сам факт, що управління персоналом, що було досить рядовою і маргінальною управлінською діяльністю, не зникло зовсім, а, навпроти, переживає справжній розквіт. Таким чином, робота в даному напрямі не лише цікава, але і необхідна.
Об’єктом дослідження даної дипломної роботи є ТзОВ “Каскад РЛ”, що знаходиться за адресою: Україна, Львівська обл., Перемишлянський район, м. Бібрка, вул. Слюсарська, буд.1.
Мета дипломної роботи: дослідити використання соціальних методів управління колективом на ТзОВ “Каскад РЛ”, і розробити рекомендації щодо їх впровадження і більш ефективного використання.
Завдання дипломної роботи:
- розкрити значення соціальних методів управління на підприємстві;
- проаналізувати використання соціальних методів управління у ТзОВ „Каскад РЛ”;
- запропонувати шляхи покращення застосування соціальних методів менеджменту у ТзОВ „Каскад РЛ”.
Безкоштовно скачати реферат "Cоціальні методи менеджменту та механізми їх застосування на підприємстві" в повному обсязі