Курсова: Правотворчість. Конституційні засади законотворення.
Сьогодні Україна несе на своїх плечах важкий тягар реформування.
З чим це зв'язано, чому так відбувається і щочекає нас перед - питання, що вимагають глибокого аналізу і чесної відповіді.
В даний час, коли політичні й економічні реформи, проведені в Росії, зажадали інтенсивної законотворчості, як ніколи стає ясно, наскільки важливий сам процесс творення закону, вироблення первісної концепції майбутнього акту, складання й обговорення проекту, облік думок і інтересів різних соціальних груп, співвідношення з іншими нормативними актами, здатність майбутнього закону "вписатися" у вже існуючу правову систему, здатність адаптуватися новому закону, економічні основи його існування і реального застосування.
Реальність показує, наскільки широке коло питань, неурегульованих правом, без яких неможливо реалізувати економічні і соціальні програми, висунуті життям. Мова йде не тільки про відновлення, поліпшення законодавства, але і про формування багатьох принциповонових правових інститутів, що відповідають новим економічним умовам, критеріям правової держави.
Виходячи з вище сказаного безпосередньо випливає актуальність розгляду питання правотворчості, що й зумовило вибір теми роботи. Ступінь наукової розробки даного питання можна визначити як досить глибоку. Зокрема питаннями дослідження правотворчості займались такі відомі вчені-правники, як: Ковачев Д.А, Гузнов А.Г., Чехарина В.Й., Алексеєв С.С., Бабаєв В.К., Піголкін А.С., та цілий ряд інших.
Предметом дослідження є методологія та принципи встановлення державою механізмів регулювання суспільних взаємовідносин. Безпосереднім об'єктом дослідження в даній курсовій роботі є правотворчість, як вид діяльності та як поняття правової науки.
Методологічною і теоретичною основою дослідження стали системний підхід до аналізу історичних явищ, наукові методи загального та особливого, сходження від абстрактного до конкретного, аналіз і синтез категорій і явищ та ін.
Основна мета даного теоретичного дослідження є вияснення суті та основних принципів правотворчості, відповідно до чого нам слід зосередити увагу на наступних моментах: дати загальну характеристику законотворчого процесу, проаналізувати зміст поняття правотворчості, встановити співвідношення і взаємозв'язок між системою права і системою законодавства, вияснити основні стадії і структуру правотворчого процесу, дати характеристику процесу систематизація законодавства як гносеологічного по своїй природі та вказати на конституційні засади законотворення в Україні.
Структура курсовоїроботи. Робота складається з вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел.
Безкоштовно скачати реферат "Правотворчість. Конституційні засади законотворення." в повному обсязі