Реферат: Землі лісогосподарського призначення
Земельні відносини являють собою самостійний вид суспільних відносин і характеризуються істотними особливостями, які зумовлені предметом врегулювання - використанням та охороною земельних ресурсів країни.
Відповідно до ст. 14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
Це конституційне положення закріплено і в новому Земельному кодексі України, прийнятому 25 жовтня 2001 р. та введеному в дію з 1 січня 2002 р. Воно має принципово важливе значення для врегулювання земельних відносин.
Термін “земля” можна розглядати в різних аспектах: як об’єкт природного походження, планета, земна куля, частина космічної системи тощо. Як земна куля (планета) Земля виступає об’єктом правового регулювання міжнародного права.
Землю можна також розглядати як середовище проживання людини і суспільства, що охоплює земну і повітряну оболонку земної кулі, її надра, поверхню і ландшафт, тваринний і рослинний світ. У цьому значенні земля є об’єктом правового регулювання (наприклад, екологічного права).
Зовсім в іншому значенні земля виступає як об’єкт правового регулювання у земельному праві. В ньому під терміном “земля” розуміється частина земної поверхні, що розташована над надрами і називається ґрунтовим шаром, у межах території, на яку поширюється суверенітет держави.
Землі в такому значенні притаманні унікальні властивості, що використовуються людиною і суспільством. Характерними рисами землі як природного ресурсу є її незамінність, обмеженість у просторі, локальність за місцем розташування і нерухомість.
Однією з найважливіших характеристик землі як засобу виробництва є її ґрунтова характеристика, адже тому що земля має унікальну властивість - родючість. Саме тому землі належить особлива роль у сфері сільськогоспо-дарського та лісогосподарського виробництва.
Список використаної літератури:
1. Лісовий кодекс України від 21 січня 1994 року // Відомості Верховної Ради, 1994. - N 17
2. Земельний кодекс України від 25.10.2001 року №2768-ІІІ // Відомості Верховної Ради (ВВР), 2002. - N 3-4.
3. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Тимчасового порядку розмежування земель права державної і комунальної власності» від 1 серпня 2002р.
4. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження форми державного акта на право постійного користування земельною ділянкою» від 2 квітня 2002р.
5. Закон України «Про тваринний світ» від 13 грудня 2001р.
6. Закон України «Про мисливське господарство та полювання» від 22 лютого 2000р.
7. Постанова Кабінету Міністрів України «Про розміри і порядок визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, що підлягають відшкодуванню» від 17 листопада 1997р.
8. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду» від 6 липня 1998р.
9. Інструкція про механізм справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду, затвердженою Державним комітетом лісового господарства 15 жовтня 1999р.
10. Земельне право України: Підручник / М. В. Шульга, Г. В. Анісімова, Н. О. Багай, А. П. Гетьман та ін.; - К.: Юрінком Інтер, 2004. - 368 с.
11. Земельне право: Підручник для студентів юрид. спеціальностей вищих навч. закладів / За ред. В.І Семчика і П.Ф.Кулинича.- К.:Видавничий дім “Ін Юре”, 2001 - 424с.
Безкоштовно скачати реферат "Землі лісогосподарського призначення" в повному обсязі