Реферат: Правила посвідчення правочинів та заповітів
На сучасному етапі проблеми побудови правової держави, забезпечення охорони прав і законних інтересів людини і громадянина, імплементації норм міжнародного права ставлять перед суспільством нові складні завдання.
Перехід до ринкової форми господарювання, створення нових видів економічної діяльності потребують внесення істотних коректив і правове регулювання у економічних відносин, формування і розвиток нових інститутів, до яких належить і відносно новий, як для України, інститут нотаріату.
Роль нотаріату в правовому забезпеченні економічних відносин підтверджено світовою практикою. Це пояснюється тим, що діяльність нотаріату відчутно впливає на різні аспекти суспільного життя. Від якості його роботи залежать нормальне функціонування цивільного обороту країни, ефективність охорони і захисту майнових прав та законних інтересів громадян і організацій.
Активне залучення нотаріату в регулювання економічних відносин створює більшу стійкість і гарантованість у поведінці учасників цивільних правовідносин, дає можливість скоротити кількість правопорушень, ліквідує об'єктивні передумови їх вчинення.
На практиці нотаріус є найбільш доступним захисником прав і законних інтересів громадян, здатним юридично закріпити майнові і особисті немайнові права учасників безспірних правових відносин.
Відбулись суттєві зміни у ставленні до посади нотаріуса. За останнє десятиріччя престиж професії нотаріуса значно зріс. В цих умовах надзвичайно важливим питанням є підготовка висококваліфікованих нотаріусів, з високими моральними якостями і відчуттям особистої відповідальності за свою діяльність.
Все це потребує як посилення правового регулювання господарських відносин, так і вдосконалення правового регулювання діяльності нотаріальних органів.
Список використаної літератури:
1. Цивільний кодекс України: чинне законодавство зі змінами та допов. станом на 16.10.2011р. (відповідає офіц.тексту). – К.: Паливода А.В., 2011р. – 328с.
2. Закон України «Про нотаріат» від 02.09.1993р. зі змінами від 07.05.2011р. Відомості Верховної Ради України.
3. Семакова Г.С., Кондракова С.П. Нотаріат в Україні: Курс лекцій. – К.: МАУП, 2001р. – 120с.
4. Сміян Л.С., Нікітін Ю.В., Хоменко П.Г. Нотаріат в Україні: Навчальний посібник (2-е вид., стереотип.)/ За ред. Ю.В.Нікітіна. – К.: КНТ, 2008р. – 680с.
5. Нотаріат в Україні: Підручник / За ред. В. В. Комарова. - К.: Юрінком Інтер, 2006. - 320 с.
6. Авторський колектив: Л.К. Радзієвська, С.Г. Пасічник: Навчальний посібник / За ред. Ковальський В.С. – К.: Юрінком Інтер, 2001р. – 525с.
Безкоштовно скачати реферат "Правила посвідчення правочинів та заповітів" в повному обсязі