Реферат: Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови
Отже, неправосудний вирок як предмет злочину - це рішення суду першої чи апеляційної інстанції про винність або невинність підсудного у скоєнні злочину і застосування або незастосування до нього покарання, яке вміщує інформацію з відкритим доступом, що істотно вплинула на правильність судового рішення та на вирішення справи по суті, у зв’язку з чим воно є незаконним, необгрунтованим та несправедливим, щодо якого є рішення апеляційної або касаційної інстанції про скасування чи зміну неправосудного вироку або про закриття кримінальної справи.
Таким чином, ми з’ясували що, у чинному КК України кримінальна відповідальність за злочини проти правосуддя передбачається у самостійному розділі XVIII Особливої частини, а саме у статті 375 КК України.
Такі дії караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років. Якщо вони спричинили тяжкі наслідки, то такі дії караються позбаленням волі на строк від п’яти до восьми років. Предметом злочину, передбаченого ст.375 КК України є, неправосудний вирок.
Постановлення суддею завідома неправосудного судового акта призводить до порушення конституційних основ здійснення правосуддя, підриває авторитет судової влади і мистить ознаки злочину, передбаченого ст.375, який є спеціальним видом службового зловживання.
Безкоштовно скачати реферат "Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови" в повному обсязі