Реферат: Поняття громадянства у конституційному праві зарубіжних країн


Рубрика: Право, політологія
Вид: реферат
Мова: український
Розмір файлу: 25 кБ

Скачати реферат

Поняття громадянства відоме давно. В нього вкладали і вкладають різний зміст. У початковому сенсі громадянином була і є особа, котра має постійний зв'язок з відповідною державою.

Вона є частиною цієї держави, і зв'язана з нею тісними взаємовідносинами. Термін „громадянин» відомий у стародавньому Римі і в такому ж контексті зустрічається навіть у Біблії, адже Апостол Павло був римським громадянином. Коли йому загрожувало тілесне покарання, він заявив, що є римським громадянином і його не можна карати таким чином.

У деяких зарубіжних країнах поняття громадянства, як правило, відповідає терміну „підданство». У ряді випадків ці два терміни вживаються як синоніми, але це не тотожні поняття. У сучасному розумінні громадянство є основним об”єктивним визначенням усталеності правового взаємозв”язку окремої особи і держави.

Головна ознака громадянства - стабільний зв”язок, який не може уриватися ні через тимчасове, ні навіть через постійне проживання на території іншої держави. Права і обов”язки громадянина закріплюють, як правило, коституція і закон про громадянство країни.

Громадянство встановлює стійкий правовий зв”язок людини зі своєю державою, який зумовлює їх взаємні права та обов”язки згідно з національним правом країни і міжнародним правом. Громадянство офіційно визнає правову належність особи до певної держави, звідси й випливає обов”язок держави забезпечувати й охороняти права кожного громадянина як на національній території, так і за її межами.

У свою чергу, громадянин зобов”язаний додержуватися законів держави і виконувати обов”язки, встановлені державою.
Громадянство - це постійний політико – правовий зв’язок між людиною і державою, що виражається у сутності їх взаємин прав, обов’язків і відповідальності.

Список використаної літератури:


1. Чудаков М Ф. Конституционное (государственное) право зарубежных стран. - Минск: Харвест, 1998Г - С. 247-248
2. Чудаков М Ф. Конституционное (государственное) право зарубежных стран. - Минск: Харвест, 1998Г - С. 247-248
3. Рабінович П. М Основи загальної теорії права та держави: Навч. посібник. - 5-е видання. -К.: Атіка , 2001. -С. 81
4. Конституционное (государственное) право зарубежных стран: Учебник В 4 т. / Под ред. Б. А. Страшуна. - М: БЕК, 1995. - Т 1-2. - С. 125
5. Шаповал В.М Конституційне право зарубіжних країн : Підручник. - К.: АртЕк, Вища шк., 1997. - С. 103
6. Зубенко О Чи зможе Латвія „пробачити»? // Голос України. - 1998. -12 верес.
7. Георгіца А. 3. Конституційне право зарубіжних країн: Підручник. - Тернопіль: Астон, 2003. - С 98
8. Строй В. Громадянином треба народитися. Стати ним важко // Голос України. - 1998. - 22 грудня Безкоштовно скачати реферат "Поняття громадянства у конституційному праві зарубіжних країн" в повному обсязі