Реферат: Повноваження органів самоврядування
Україна тримає курс на побудову суверенної і незалежної, демократичної, соціальної, правової держави, становлення громадянського суспільства.
Для досягнення поставленої мети необхідне комплексне вирішення політичних, соціальних, правових, ідеологічних, економічних питань і системне реформування всіх сфер суспільного життя.
Одним з важливих елементів життєдіяльності та розвитку держави і суспільства є місцеве самоврядування, а реалізація на практиці конституційних принципів місцевого самоврядування - вагомий крок до становлення і розбудови правової держави і громадянського суспільства.
У Конституції України вперше за новітніх часів проголошено, що в країні визнається і гарантується місцеве самоврядування. Основний Закон, виходячи з міжнародних стандартів, закріпив місцеве самоврядування в трьох аспектах: 1) елемента конституційного ладу; 2) засобу забезпечення конституційних прав і свобод людини і громадянина; 3) права територіальної громади на місцеву автономію.
Загальні засади конституційного ладу в Україні стосовно місцевого самоврядування проголошені в розділі ХІ Основного Закону.
Розвиток сучасного суспільства вимагає нового розуміння і трактування ролі та значення місцевого самоврядування як базової демократичної інституції.
Ще більшої актуальності набуло це питання після визначеного в Посланні Президента України до Верховної Ради України “Європейський вибір” стратегічного курсу України на вступ до Європейського Союзу.
Сучасне місцеве самоврядування в Україні ґрунтується на принципах, сформованих та закріплених не тільки в Конституції України та Законі України “Про місцеве самоврядування в Україні”, а і в Європейській хартії місцевого самоврядування, де проголошені фундаментальні принципи організації і функціонування місцевого самоврядування, ратифікованій у повному обсязі Верховною Радою України, що зобов’язує Україну приєднатися до міжнародних стандартів муніципальної демократії.
Список використаної літератури:
1. Конституція України.
2. Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні».
3. Європейська Хартія.
4. КравченкоВ.В., Пітцик М.В.:Муніципальне право України. Навчальний посібни. – К.:Атіка, 2003р.
5. За ред. В.Ф.Погорілка, О.Ф. Фрицького.: Муніципальне право в України: Підручник.: Юрінком Інтер, 2006р.
6. Андресюк Б.П. Місцеве самоврядування в сучасній Україні: проблеми і перспективи. – К.,1997р.
7. Батанов О.В. Конституційні засади місцевого самоврядування в Україні// Проблема реалізації Конституції України: теорія і практика/ Від.ред. В.Ф. Погорілко;Монографія. – К.,2003р.
8. Григорьев В.А. Становление местного самоуправления в Украине. – Одесса, 2000р.
Безкоштовно скачати реферат "Повноваження органів самоврядування" в повному обсязі