Реферат: Ознаки та функції держави
Нерідко поняття “держава” ототожнюється з поняттям “країна”, тобто виступає як політико-географічне утворення (Україна - держава, що займає певну частину суші).
Автори багатьох публікацій, використовуючи термін “держава”, мають на увазі суспільство, наприклад, коли пишуть, що Великобританія - промислово-розвинена держава, а країни Тропічної Африки - економічно відсталі держави.
Але у нашому випадку держава розглядається, перш за все, як організація політичної влади, яка існує в певній країні.
Дати визначення держави, яке б відображало всі грані цього складного суспільного явища, практично не вдавалося нікому, хоча спроби робилися багатьма видатними філософами, політиками, юристами.
Наприклад, Арістотель стверджував, що держава - це зосередження усіх розумових і моральних інтересів громадян. Цицерон розглядав державу як союз людей, об’єднаних загальною користю і справедливістю. Представники класової теорії стверджували, що держава - це диктатура панівного класу.
Держава - це універсальна політична форма організації суспільства, що характеризується суверенною владою, політичним і публічним характером, реалізацією своїх повноважень на певній території через діяльність спеціально створених органів та організацій, наданням своїм рішенням обов’язкової правової форми, встановленням податків з метою ефективного функціонування механізму влади та реалізацією загально соціальних повноважень.
Держава характеризується рядом ознак, що, по-перше, відрізняють її від суспільної влади в додержавний період і, по-друге, підтверджують її роль як основного знаряддя здійснення політичної влади.
Список використаної літератури:
1. Конституція України: Науково-практичний коментар / В.Б. Авер’янов, О.В. Батанов, Ю.В. Баулін та ін.; Ред. кол. В.Я. Тацій, Ю.П. Битяк, Ю.М. Грошевой та ін. – Харків: Видавництво „Право”; К.: Концерн „Видавничий Дім „Ін Юре”, 2003. – 808 с. – С. 27.
2. В.М. Піча „Політологія” навчальний посібник, Київ „Каравела”,1999р.
3. І.С.Дзюбко, І.Р.Онищенко, К.М. Лемківський, З.І.Тимошенко „Політологія” у схемах, таблицях, визначеннях, К., 1999.
4. Основы политологии. Учеб.пособ. / Под ред В.П.Пугачева и Г.А. Белова.-М., 1994.
5. Политология. / Под ред. М.Н.Марченко. - М., 1997.
6. Політологія. / За ред. О.В.Бабкіної, В.П.Горбатенка. - К., Видавничий центр "Академія", 1998.
7. Енциклопедичний політологічний словник. - К., Вища школа, 1997.
Безкоштовно скачати реферат "Ознаки та функції держави" в повному обсязі