Курсова: Дослідження системи очищення димових газів
В останні роки в Україні як і у всьому світі спостерігається стійка тенденція збільшення використання в теплоенергетиці частки вугілля.
Так, наприклад, в 2001 р. на Україні доля вугілля в паливному балансі крупних ТЕС складала більше 60%, а в 1990р. - тільки 33%. В прогнозованому паливному балансі приросту енергетичних потужностей країн світу (665 ГВт) вугілля буде забезпечувати 35%, газ - 21%, мазут - 5%. Вже сьогодні частка вугілля в паливному балансі Польщі складає 97%, Австралії - 85%, США - 57%.
На теплоелектростанціях України, загальна потужність яких складає 36,4 млн. кВт (68,8% сумарної встановленої потужності електростанцій), із 104 енергоблоків 96 працюють на вугільному паливі.
Прогнозовані запаси вугілля в Україні (117,3 млрд. т) і зростаючі ціни на природний газ, що експортується з Росії, дають привід розглядати сучасну теплоенергетику як пріоритетну галузь, а вугілля - як основний первинний енергетичний ресурс.
При цьому має місце погіршення якості вугілля. За останні 15–20 років зольність твердого палива зросла від 26 до 38%. Використання такого вугілля для потреб енергетики, в умовах коли 62% пиловугільних потужностей ТЕС оснащено електрофільтрами, ефективність золоуловлювання яких складає 92-99%, 35% - мокрими золоуловлювачами (92-96%) і 3% - циклонами (90%), призводить до того, що викиди золи в атмосферу складають більше 500 тис. т на рік.
Продовжують зростати і питомі викиди на 1 кВт/рік виробленої енергії, що обумовлено старінням обладнання (96% обладнання ТЕС вже відпрацювало свій ресурс, 73% - перевищили граничний термін експлуатації) та порушенням технологічних процесів.
Часто з метою економії палива теплові енергоблоки переводять у нерозрахований за проектом маневрений режим - тобто зупиняють під час нічного зниження споживання - «провалу» навантаження, а вдосвіта енергоблок запускають знову.
Такі часті цикли «пуск-стоп» прискорюють зношеність обладнання, а також ведуть до збільшення питомих витрат палива на виробництво електроенергії і, як наслідок, до збільшення викидів в атмосферу.
Таким чином, збільшення частки вугільних ТЕС у системі енергозабезпечення України з одночасним погіршенням якості викопного органічного палива, яке використовується в енергетичній галузі, використання застарілого неефективного обладнання і технологій, збільшує кількість забруднювачів, що надходять в усі геосфери, і дестабілізує стан навколишнього природного середовища.
Безкоштовно скачати реферат "Дослідження системи очищення димових газів" в повному обсязі