Реферат: Встановлення філософського знання в Індії


Рубрика: Філософія
Вид: реферат
Мова: український
Розмір файлу: 453 кБ

Скачати реферат

Стародавня індійська філософія формувалася у період переходу від родового суспільства до суспільства з державною будовою (VIII - VI ст. до н. е.), не пориваючи з перед філософськими традиціями.

Вона вбирала в себе духовний досвід минулого, попередні традиції міфологічної свідомості як аріїв, так і до арійських племен, які населяли Індію, що надавало їй багатопрошарковості, широкого спектра інтерпретацій різних образів, символів, імен, змінюючи їхні форму і зміст від епохи до епохи, пов'язуючи покоління, верхи і низи родового світу через природні космічні ритми, об'єднуючи їх єдністю двох начал - матеріального і духовного, ведучи до тотожності людини і природи.

Як відображення різних сил природи у вигляді людиноподібних богів, вони поступово трансформувалися в олюднений космос, філософські категорії, не втрачаючи своєї властивості породжувати речі, бути прямими учасниками людської історії, її творцем, ідейним і політичним втіленням.

Усе це відбивалося і на характері філософської творчості як свідомого перенесення світоглядного сенсу буття з об'єктивного тіла космосу на грунт людських відчуттів з одночасним перенесенням особистих відчуттів на світоглядне тіло космосу.

Осмислення природного і людського буття в загальних зв'язках і розвитку, категоріях духовних і матеріальних - мета філософського теоретизування індійських мудреців цього перехідного періоду: оволодіваючи активністю слова в свідомості, вони відходили від творчості кінцевого буття, шукаючи сенс творчості в безкінечності.

Характерною особливістю типу філософствування в Стародавній Індії було й те, що мудрець залишався чужим до чистого знання. Цінувалося тільки те знання, яке вело до блага. Індійські мислителі, пов'язуючи себе обов'язком гармонізації людського духу, за основу всіх своїх учень брали вчення про моральність життєвого і посмертного шляху людини і всіх істот.

Грунтуючись на космічному русі світу, виникненні всіх істот із світового простору і поверненні через певний строк у нього, мудреці віщували ідею вічного кругообігу тіла і душі, бо без такої ідеї людина, усвідомлюючи свою духовну і фізичну сили , могла дійти до хаосу вседозволеності.

Ця ідея легко вкладалася у свідомість людини через систему традицій, ритуалів, побудованих на циклах природи, і через безпосереднє споглядання цих циклів у ритміці часу.

Поєднуючи кінець і початок життя і смерті, мудрець накреслював шлях кругообігу тіла і душі, шлях богів і предків, освячених моральними оцінками. Ця ідея набувала сили природної потреби, і її треба було тільки здійснювати.

Безкоштовно скачати реферат "Встановлення філософського знання в Індії" в повному обсязі