Реферат: Лікувальна фізкультура (ЛФК) при серцево-судинних хворобах


Рубрика: Фізкультура, спорт
Вид: реферат
Мова: український
Розмір файлу: 376 кБ

Скачати реферат

Метод лікувальної фізкультури розглядається як неспецифічний метод загальної терапії. Його цінності полягає в тому, що він по своїй сутності має не локальну дію, а викликає реактивні зміни всього організму.

Адекватні фізичні вправи покращують кровопостачання серцевого м’яза за рахунок розкриття резервних капілярів в міокарді, позитивно впливають на обмін речовин чи шляхом підвищення окислювально-відновлювальних процесів і, таким чином, прискорюють процеси відновлення в міокарді.

Фізичні вправи сприяють відновленню функціонування міокарду.
М’язова діяльність сприяє тренуванню екстракардіальних факторів кровообігу. Так, фізичні вправи для дрібних м’язових груп, сприяють просуванню крові по венах, діючи як м’язова помпа. Така дія фізичних вправ компенсує недостатність кровообігу.

Мобілізація резервної функції судинної системи покращує циркуляцію крові та лімфи, що сприяє зменшенню застійних явищ в організмі.

При виконанні спеціальних дихальних вправ ,понижується внутрішньо грудний тиск і збільшується присмоктуюча здатність грудної клітки внаслідок чого покращується надходження крові по венах до серця (правого передсердя). Одночасно підвищується тиск в брюшній порожнині, понижує застійні явища у внутрішніх органах.

При м’язовій діяльності понижується тонус дрібних артерій, внаслідок чого розкриваються резервні капіляри, що покращують обмін між кров’ю і тканинами та понижує периферійний опір току крові, полегшуючи роботу серця. При скороченні м’язів посилюється кровоток по венах, а при розслаблені – полегшується перехід крові в капілярне русло.

Дозовані фізичні вправи підвищують тонус блукаючого нерва та продукцію гормонів, які понижують артеріальний тиск. Дихальні вправи з подовженим видихом та сповільненням дихання через нервово-рефлекторні механізми мають току ж дію.

При недостатності клапанів з причини зморщування його перегородок, вони не закривають повністю отвір і кров повертається у зворотному напрямку. Щоби перекачати необхідну для організму кров, серцевий м’яз витрачає додаткові зусилля і поступово гіпертрофується, що може добре компенсувати цю ваду.

Слід відзначити, що пролапс нейтрального клапана вимагає особливої обережності у підборі фізичних вправ та значних обмежень навантаження.

При цьому підвищення фізичних навантажень та застосування засобів фізичного виховання відповідають загальноприйнятій методиці.

Список використаної літератури:


1. Діагностика та лікування внутрішніх хвороб. У 3 т. Т.1 Хвороби серцево-судинної системи, ревматичні хвороби / / Керівництво для лікарів / За заг. ред. Ф. І. Комарова. 2-е вид., Стер. М.: Медицина; 1996.-560 с.
2. Мінкін Р.Б. Хвороби серцево-судинної системи. СПб.: Акація, 1994.-273 с.
3. Бадалян Л.О. Спадкові хвороби у дітей. М.: Медицина, 1971.-367 с.
4. Дубровський В.І. Лікувальна фізична культура. М., Владос, 1999.-607 с. Безкоштовно скачати реферат "Лікувальна фізкультура (ЛФК) при серцево-судинних хворобах" в повному обсязі