Реферат: Основні положення міжнародного міграційного права
Забезпечення та захист прав людини, зокрема зовнішніх мігрантів, входить до виключної компетенції держав. Для вирішення питань загального характеру держави, об’єднуючись (міжнародне договірне співробітництво та створення міжнародних організацій), беруть на себе зобов’язання діяти у відповідності до взятих на себе обов’язків.
Вони створюють та підписують конвенції і пакти щодо захисту прав мігрантів, тим самим запроваджуючи визнання та рівність їх прав з громадянами тих чи інших держав.
Основні документи міжнародного міграційного права визначають та регулюють права і обов’язки працюючих мігрантів та їх сімей, забезпечують рівність прав чоловіків та жінок,визначають статус біженців, врегульовують проблеми щодо нелегальної міграції та дітей-нелегалів.
Країни, що ратифікувалиміжнародні конвенції, які регламентують процеси міграції, зобов’язані виконувати всі правила та забезпечувати їх здійснення.
Для України - транзитної держави і водночас постачальниці власних нелегальних мігрантів - нагальним питанням є термінове укладення з країнами перебування українських громадян двосторонніх угод про їх тимчасове працевлаштування.
Головне завдання України щодо трудової міграції - зупинити «відплив мізків». Для цього потрібно створити необхідні для людей соціально-економічні умови і забезпечити повернення трудових мігрантів на Батьківщину, де так потрібні, особливо нині, соціально-активні громадяни і висококваліфіковані працівники.
У світі давно склався міжнародний ринок робочої сили. Масова трудова міграція стала результатом непродуманої політики в Україні, наслідком якої стало виселення активних громадян за межі країни.
Тому враховуючи складну демографічну ситуацію, а також інтенсивність міграційних потоків в Україні, слід значну увагу приділити розробці держаної міграційної політики, яка повинна регулювати процеси трудової міграції. Контролю та регулюванню підлягають соціальний, віковий та професійний склад мігрантів, рівень в’їзду та виїзду іноземних трудящих.
Завдання управління міграцією, особливо її зовнішніми формами полягає не в тому, щоб зводити бар’єри через систему адміністративно-обмежувальних заходів, які не дають можливості мігрантам потрапляти в розвинені країни, а в тому, як на основі дотримання прав людини та гуманітарних принципів управляти міграційними потоками населення з врахуванням інтересів держави і країн чи регіонів, які приймають мігрантів.
Безкоштовно скачати реферат "Основні положення міжнародного міграційного права" в повному обсязі