Курсова: Розрахунок економічного ефекту від впровадження автоматизації системи контролю вузлів та блоків радіоелектронних пристроїв
Автоматизація рахується головним, найбільш перспективним напрямком в розвитку промислового виробництва. Завдяки звільненню людини від безпосередньої участі у виробничих процесах, а також високої концентрації основних операцій суттєво поліпшуються умови праці і економічні показники виробництва.
Автоматизація промислового виробництва неоднакова. Вона дає найбільший ефект у виробництві з масовим випуском продукції і порівняно трудомісткими технологічними процесами.
Автоматизація виробничих процесів пов’язана з впровадженням ряду автоматичних пристроїв.
Переваги автоматизованого виробництва визначаються двома категоріями: соціальною і економічною ефективністю автоматизації.
До соціальної ефективності відноситься полегшення праці робочих, поліпшення санітарно-гігієнічних умов і підвищення загальнокультурного рівня життя людини.
Полегшення праці робочих в автоматизованому виробництві забезпечується звільненням їх від безпосередньої участі у виробництві.
Поліпшення санітарно-гігієнічних умов праці працівників у виробництві, обладнаному автоматично працюючими машинами, забезпечується тим, що працівник, який спостерігає за протіканням процесу, знаходиться на визначеній відстані від робочих органів машин, переважно в окремому приміщенні. Це підвищує безпеку і покращує умови праці.
До економічної ефективності автоматизації поліпшення найважливіших економічних показників виробництва: підвищення ефективності праці, зниження собівартості продукції, підвищення рівня інтенсивності процесу і підвищення якості продукції.
Безкоштовно скачати реферат "Розрахунок економічного ефекту від впровадження автоматизації системи контролю вузлів та блоків радіоелектронних пристроїв" в повному обсязі