Солдат в бою

Захист Вітчизни 11 клас
Завдання воїнів Збройних Сил України щодо захисту Вітчизни. Вимоги сучасного загальновійськового бою до підготовки солдата. Обов’язки солдата в бою. Поведінка солдата в бою (МГП).
Підготовка солдата до бою
Пересування в бою (тактико-стройове). Пересування солдата в бою в пішому порядку і на машинах. Прийоми і способи пересування солдата в бою на різній місцевості під час дій у пішому порядку (у зріст, пригнувшись, перебіжками, переповзанням). Вибір шляху руху, подолання природних перешкод, використання у ході пересування простору, який не уражається.
Тренування у пересуванні на полі бою (Н-Т-1.1, 1.2).
Підготовка вогневої позиції (тактико-стройове). Вибір місця і потайне розташування на ньому для спостереження і ведення вогню. Обладнання і маскування окопу для стрільби лежачи.
Тренування у потайному зближенні з противником і обладнанні окопу для стрільби лежачи (Н-Т-1.3, 2).
Спостереження за полем бою (тактико-стройове). Завдання спостереження. Вимоги до вибору, обладнання і маскування місця для ведення спостереження. Прийоми спостереження за противником, місцевістю і сигналами командира на місцевості. Порядок визначення положення виявлених цілей та порядок доповіді про результати спостереження. Вироблення спостережливості. Демаскуючі ознаки різних цілей, їх виявлення.
Тренування у спостереженні за полем бою (Н-Т-3).
Знищення противника в бою (тактико-стройове).
В обороні. Прийоми знищення противника перед переднім краєм оборони і противника, що увірвався в окоп (траншею): знищення противника, що атакує, вогнем зі стрілецької зброї і гранатою; знищення противника, що увірвався в окоп (траншею) вогнем в упор, гранатами, штиком і прикладом.
У наступі. Порядок руху в атаку. Прийоми знищення противника в ході атаки по пересіченій місцевості: знищення противника вогнем на ходу, з коротких зупинок і упритул, гранатами, багнетом і прикладом.
Дії за сигналами оповіщення (тактико-стройове). Використання засобів індивідуального захисту в умовах застосування зброї масового ураження за сигналами «Гази», «Радіаційна небезпека», «Хімічна тривога». Визначення рубежів на місцевості і часу переведення засобів індивідуального захисту в положення «бойове» та їх знімання.
Боротьба з танками та засобами безпосередньої авіаційної підтримки військ. Бойова характеристика і вразливі місця танків. Дії солдата в бою з танками і броньованими машинами, що прорвалися до переднього краю оборони.
Бойова характеристика і тактика дій літаків і вертольотів. Застосування стрілецької зброї для боротьби з низько літаючими повітряними цілями. Дії солдата в бою під час повітряного нападу.
Влаштування загороджень (тактико-стройове). Види загороджень. Встановлення мінно-вибухових загороджень. Протитанкові і протипіхотні міни. Встановлення окремих мін на місцевості вручну.
Тренування у встановленні окремої протитанкової міни (Н-Т-4).
Підготовка солдата до бою у складі бойової групи
Солдат в бою у складі бойової групи. Зростання ролі дрібних підрозділів у боротьбі з мобільними групами противника. Завдання, прийоми і способи дій солдата на полі бою у складі бойової групи. Склад бойової групи (двійки, трійки). Розподіл обов’язків між військовослужбовцями та їх взаємодія у бойовій групі. Особливості дій солдата у складі бойової групи в умовах ближнього бою. Організація вогневої взаємодії у бойовій групі. Застосування різних способів пересування залежно від інтенсивності вогню противника і рельєфу місцевості.
Після закінчення вивчення теми:
Учень:
- називає обов’язки солдата в бою;
- виконує способи пересування на полі бою, оволодіває прийомами і способами знищення противника в бою;
- готує вогневу позицію;
- веде спостереження за полем бою;
- знає і встановлює протитанкові міни;
- діє за сигналами оповіщення під час бою;
- знає способи боротьби з танками і засобами повітряного нападу противника;
- виконує нормативи з тактичної підготовки;
- усвідомлює необхідність рубежу і часу переведення засобів індивідуального захисту в положення «бойове» та їх знімання;
- володіє прийомами і способами дій солдата в бою під час повітряного нападу;
- засвоює особливості дій солдата у складі бойових груп.


Вам можуть знадобитися:

Реферат: Боротьба з танками та броньовими машинами противника

Реферат з військової справи

Перше тактичне об'єднання солдатів для спільних дій називається мотострілецьким відділенням (МСВ). Його завдання — мобільно й ефективно боротися з особовим складом противника, його броньованими цілями, проводити розвідку, пересуватися з однією одиницею техніки й оберігати її. До мотострілецького відділення як до організаційноштатної одиниці входять: К — командир відділення. Озброєний автоматом (...

Реферат: Сутність оборонного бою

Реферат з військової справи

Оборона возникла одновременно с наступлением, поскольку боевые действия представляют собой двухсторонний процесс: если одна сторона нападает, то есть наступает, другая отражает нападение, то есть обороняется. Неравенство сил и средств, наличие у наступающих войск инициативы и возможности выбора направления и времени нанесения ударов еще на ранних ступенях развития военного искусства определили о...

Реферат: Тактика дій танкових підрозділів іноземних армій у локальних конфліктах

Реферат з військової справи

Для поражения танков использовались управляемые и неуправляемые бомбы и кассеты, управляемые ракеты, автоматические пушки. В условиях слабой ПВО танковые подразделения несли большие потери. ВВС США проверили в боевых условиях тактику нанесения ночных ударов с воздуха специально созданными группами самолетов, оснащенных усовершенствованными бортовыми тепловизионными системами. Иракская армия широ...

Реферат: Війни обмежені і війни тотальні

Реферат з військової справи

Война — явление всех исторических времен и всех цивилизаций. Секирами или пушками, стрелами или пулями, в результате химических атак или взрывов от цепной атомной реакции, с близких или дальних расстояний, индивидуально или массами, по воле случая или по строгому плану и согласно тому или иному методу люди убивали друг друга, пользуясь оружием и средствами войны, созданными благодаря обычаям и зна...

Реферат: Медико-тактична характеристика вражаючих факторів сучасної зброї

Реферат з військової справи

Анализ военно-политической обстановки в мире показывает, что начало 21 века будет характеризоваться проявлением во внутригосударственных и Международных отношениях двух главных тенденций. Первая — выражается в отходе от военно-силовой политики к развитию отношений доверия и сотрудничества в военно-политической области, в стремлении именно на этой основе упрочить национально-государственную и межд...