Програма з зарубіжної літератури (5 клас)

Шкільна програма з зарубіжної літератури для 5 класу розроблена МОН України. З програми можна дізнатися, які теми по предмету Зарубіжна література ви будете вивчати в 5 класі, а також подивитися список рефератів, шкільних творів та інших матеріалів, які можуть стати в нагоді за програмою з Зарубіжна література у 5 класі.


Народна казка

Зарубіжна література, 5 клас

Казка як жанр фольклору. Зображення в ній життя, поглядів і характеру народів, мрій, бажань і сподівань її творців. Боротьба добра зі злом — головний конфлікт народної казки. Реальне та фантастичне в ній. Казка про тварин — один із найдавніших...
Олександр Пушкін (1799—1837)

Зарубіжна література, 5 клас

Вступ до поеми “Руслан і Людмила” О. Пушкін - видатний російський поет, шанувальник народної казки. Уславлення народної казки у вступі до поеми “Руслан і Людмила”.
Шарль Перро (1628-1703)

Зарубіжна література, 5 клас

“Попелюшка” Перро як основоположник європейської лiтературної казки. Збірка “Казки моєї матінки Гуски, або Історії минулих часів із повчаннями” та її найпопулярніші сюжети. “Попелюшка”. Поетизація працьовитості та скромності, ідея винагороди за...
Ганс Крістіан Андерсен

Зарубіжна література, 5 клас

“Снiгова королева” Поєднання побутовості й фантастики у казках Андерсена. Перемога щирих людських стосунків над багатствами Снігової королеви. Авторська оцінка героїв твору.
Самуїл Маршак (1887-1964)

Зарубіжна література, 5 клас

“Дванадцять місяців” Казкові мотиви у п’єсі. Протиставлення образів пасербиці - з одного боку, та мачухи і її рідної дочки - з другого, як втілення конфлікту добра та зла. Підлабузництво підлеглих та необмежена влада - головні причини спотворення...
Редьярд Кіплінг (1865-1936)

Зарубіжна література, 5 клас

“Мауглі” Історія Мауглі, вихованця джунглів. Основні персонажі казки та їх характеристика. Головний закон джунглів і світ людей.
Алкман. Йоганн Вольфган Гете. Михайло Лермонтов

Зарубіжна література, 5 клас

"Сплять усі верховини гірські..." Йоганн Вольфґанг Ґете (1749—1832). “Нічна пісня подорожнього” Михайло Лермонтов (1814—1841). Из Гете (“Горные вершины...”) Зображення природи різними поетами: спільне та відмінне в описах. Взаємозв’язок стану...
Федір Тютчев (1803-1873)

Зарубіжна література, 5 клас

“Я знаю в праосені пору...” Тонкий ліризм поезії Тютчева. Замилування осінньою природою і майстерність поетичного вислову.
Мацуо Басьо (1644-1694)

Зарубіжна література, 5 клас

Хоку. Одухотворення природи — характерна ознака японської культури. Природа як джерело натхнення, а її зображення — засіб вираження почуттів японців. Характерні ознаки хоку.
Роберт Бернс (1759-1796)

Зарубіжна література, 5 клас

“Чесна бідність” Уславлення у вірші справжніх людських чеснот. Віра у світове братерство - основна ідея твору. Антитеза як основа його будови.