Програма з зарубіжної літератури (6 клас)

Шкільна програма з зарубіжної літератури для 6 класу розроблена МОН України. З програми можна дізнатися, які теми по предмету Зарубіжна література ви будете вивчати в 6 класі, а також подивитися список рефератів, шкільних творів та інших матеріалів, які можуть стати в нагоді за програмою з Зарубіжна література у 6 класі.


Міфи про виникнення світу в різних народів

Зарубіжна література, 6 клас

Причини появи схожих елементів у міфах різних народів. Взаємопов’язане та паралельне виникнення цих елементів.
Міф про Прометея

Зарубіжна література, 6 клас

Велич подвигу Прометея, його самопожертва заради людей. Уславлення цивілізації в міфі. Причини популярності образу Прометея.
Міфи про Геракла

Зарубіжна література, 6 клас

(1—2 міфи за вибором учителя) Геракл — улюблений герой стародавніх греків. Причини надзвичайної популярності його образу.
Езоп. Жан де Лафонтен. Іван Крилов

Зарубіжна література, 6 клас

Езоп (VI ст. до н. е.). “Вовк і Ягня”, “Крук і Лисиця”, “Мурашка і Цикада”, “Хліборобові діти” Жан де Лафонтен (1621—1695). “Зачумлені звірі” Іван Крилов (1769—1844). “Вовк і Ягня” Байка як жанр літератури та її особливості. Алегоричний та...
Антон Чехов (1860-1904)

Зарубіжна література, 6 клас

“Хамелеон”, “Товстий і тонкий” Висміювання підлабузництва, самоприниження, чиношанування, запопадливості та малодушності у творі. Головні засоби творення комічного та їхня роль у характеристиці персонажів і розкритті ідеї твору. Функції художньої...
Чарльз Діккенс (1812-1870)

Зарубіжна література, 6 клас

“Різдвяна пісня у прозі” Гуманістичний зміст і висока людяність твору. Життя знедоленої родини Кретчитів. Подорож Скруджа різдвяної ночі в часі й просторі як можливість осягнути своє життя. Причини деградації особистості Скруджа. Переродження...
Даніель Дефо (бл. 1660-1731)

Зарубіжна література, 6 клас

"Робінзон Крузо" Гімн цивілізованій прагматичній людині та її праці. Пригоди та екзотика в романі. Роман Дефо як початок "робінзонад".
Жюль Верн (1828-1905)

Зарубіжна література, 6 клас

“П’ятнадцятирічний капітан” Прославлення сили людського характеру в творі. Привабливість образу Діка Сенда. Образ Геркулеса в романі. Засудження рабства. Романтика подорожей, велич науки та знань як основний пафос творів Ж. Верна.
Джек Лондон (1876-1916)

Зарубіжна література, 6 клас

“Жага до життя” Сильний людський характер в екстремальній ситуації. Анонімність головного героя оповідання та її зв’язок з ідеєю твору. Особливості сюжету та ідеї оповідання. Довкілля в зв’язках з головним героєм твору.
Шандор Петефі (1823-1849)

Зарубіжна література, 6 клас

“Коли ти муж, будь мужнім...”. Уславлення людської гідності, самоповаги та мужності, засудження приниження й внутрішнього рабства у віршах Ш. Петефі.