Програма з української літератури (6 клас)

Шкільна програма з української літератури для 6 класу розроблена МОН України. З програми можна дізнатися, які теми по предмету Українська література ви будете вивчати в 6 класі, а також подивитися список рефератів, шкільних творів та інших матеріалів, які можуть стати в нагоді за програмою з Українська література у 6 класі.


Календарно-обрядові пісні

Українська література, 6 клас

Роль і місце пісні в житті українців. Головні календарні обряди. Народна обрядова пісня, її різновиди. Пісні літнього циклу: “У ржі на межі”, “Ой бiжить, біжить мала дівчина”, “Проведу я русалочки до бору” (русальні); “Заплету віночок”, “Ой вінку...
Народні колискові пісні

Українська література, 6 клас

“Ой ти, коте, коточок”, “Ой ну, люлі, дитя, спать” Колискова пісня в житті дитини. Провідні мотиви колискових пісень. Вияв у них материнських почуттів і побажань. Їхні лексичні особливості.
Пісні літературного походження

Українська література, 6 клас

“Ще не вмерла Україна” П. Чубинського, М. Вербицького — національний гімн нашої держави. Легенда про дівчину-Україну, яку Господь обдарував піснею, “Молитва” О. Кониського. “На долині туман” В. Діденка — пісня, що стала народною.
Стрілецькі пісні

Українська література, 6 клас

“Ой, у лузі червона калина похилилася” С. Чарнецького і Г. Труха, “Гей, видно село” Л. Лепкого Патріотичні мотиви, героїчний, стверджувальний пафос пісень.
Микола Вороний

Українська література, 6 клас

Коротко про письменника. Поема про необхідність повернення людині історичної пам’яті, усвідомлення своєї національної приналежності.
Тарас Шевченко

Українська література, 6 клас

“Думка” (“Тече вода в синє море...”), “Іван Підкова”, “Тарасова ніч” Відомості про перебування поета в Санкт-Петербурзі. Патріотичні мотиви творів Т. Шевченка, їхній героїчний пафос, зображення в них історичного минулого. Специфіка ліричних і...
Леся Українка

Українська література, 6 клас

“Мрії”, “Як дитиною, бувало...”, “Тиша морська” Дитинство поетеси, роль родини у її вихованні. Неповторний світ дитинства в цих поезіях. Образ мужньої, сильної духом дівчинки, її життєрадісний погляд на світ, вільнолюбство, впевненість, розвинена...
Володимир Винниченко

Українська література, 6 клас

“Федько-халамидник” Цікава історія з життя письменника. Художня розповідь про дивовижного хлопчика Федька, його життя і пригоди, стосунки з однолітками. Щедрий на добро внутрішній світ героя. Федько як особистість.
Спиридон Черкасенко

Українська література, 6 клас

“Маленький горбань” Твір про красу і незахищеність людської душі. Вміння прощати й вірити в добро. Образ Павлика — душевно красивого і щедрого хлопчика.
Станіслав Чернілевський

Українська література, 6 клас

“Теплота родинного інтиму...”, “Забула внучка в баби черевички...” Настрої і почуття, висвітлені в поезіях (любов, доброта, висока духовність).