Програма з зарубіжної літератури (7 клас)

Шкільна програма з зарубіжної літератури для 7 класу розроблена МОН України. З програми можна дізнатися, які теми по предмету Зарубіжна література ви будете вивчати в 7 класі, а також подивитися список рефератів, шкільних творів та інших матеріалів, які можуть стати в нагоді за програмою з Зарубіжна література у 7 класі.


Давньоруські билини про Іллю Муромця

Зарубіжна література, 7 клас

Легендарна історія Київської Русі як сюжетна основа билин. Втілення в них уявлень про патріотизм, героїзм, ідеальних народних героїв.
Балади про Робіна Гуда

Зарубіжна література, 7 клас

Фольклорні балади про Робіна Гуда (за вибором учителя). Легенди про шляхетного розбійника Робіна Гуда — втілення мрії англійського народу про захисника від несправедливості. Історичне тло балад. Багатогранність образу Робіна Гуда, його друзі та...
Cербська народна балада "Смерть матері Юговичів"

Зарубіжна література, 7 клас

Cербська народна балада “Смерть матері Юговичів”, її стриманий напружений драматизм. Ознаки фольклорної балади у творі. Сербські епічні пісні й українські козацькі думи.
Франсуа Війон. Балада прикмет

Зарубіжна література, 7 клас

Літературна балада. Франсуа Війон (між 1431-32 - після 1463). “Балада прикмет”. Особливості жанру літературної балади.
Йоганн Крістоф Фрідріх Шіллер "Рукавичка"

Зарубіжна література, 7 клас

Йоганн Крістоф Фрідріх Шіллер (1759- 1805). “Рукавичка”. Утвердження самоцінності людського життя в баладі Шіллера “Рукавичка”.
Йоганн Вольфґанґ Ґете. Вільшаний король

Зарубіжна література, 7 клас

Йоганн Вольфґанґ Ґете (1749-1832). “Вільшаний король”. Переплетіння психологічного, фантастичного та реального в баладі Ґете.
Олександр Пушкін. "Пісня про віщого Олега"

Зарубіжна література, 7 клас

Олександр Пушкін (1799—1837). “Пісня про віщого Олега”. Поетизація давньоруської минувшини в баладі Пушкіна “Пісня про віщого Олега”.
Рoберт Льюїс Стівенсон. "Вересковий мед"

Зарубіжна література, 7 клас

Рoберт Льюїс Стівенсон (1850-1894). “Вересковий мед” Стівенсона як героїчна балада. Уславлення в ній подвигу в непримиренній боротьбі з іноземними загарбниками. Фольклорні елементи в творі.
Адам Міцкевич. "Альпухара"

Зарубіжна література, 7 клас

Адам Міцкевич (1798-1855). "Альпухара" (із поеми “Конрад Валленрод”). Мужність і нескореність перед ворогом як провідна думка балади.
Вальтер Скотт. "Айвенго"

Зарубіжна література, 7 клас

Вальтер Скотт (1771-1832). “Айвенго”. В. Скотт як засновник жанру історичного роману. Зображення в романі “Айвенго” боротьби англосаксів з норманами в XII ст. і усобиць норманів. Широка панорама життя середньовічної Англії. Історія і доля людини:...