Програма з української літератури (7 клас)

Шкільна програма з української літератури для 7 класу розроблена МОН України. З програми можна дізнатися, які теми по предмету Українська література ви будете вивчати в 7 класі, а також подивитися список рефератів, шкільних творів та інших матеріалів, які можуть стати в нагоді за програмою з Українська література у 7 класі.


Суспільно-побутові пісні, коломийки

Українська література, 7 клас

Суспільно-побутові пісні “Ой на горі та женці жнуть”, “Стоїть явір над водою”, “Гомін, гомін по діброві”, “Ой у степу криниченька”. Коломийки “Дозвілля молоді”, “Жартівливі коломийки”. Висловлювання відомих людей про українські народні пісні. Їхнє...
Іван Франко. "Захар Беркут"

Українська література, 7 клас

Короткі відомості про митця і його багатогранну творчість. Змалювання героїчної боротьби русичів проти монголо-татарських нападників. Патріотичний мотив, його зв’язок із розгортанням сюжету.
Тарас Шевченко. “Мені тринадцятий минало”, “Тополя”, “Заповіт”

Українська література, 7 клас

Повторення життєпису поета. Мотив всеперемагаючого життєлюбства, доброти, любові. Зміна емоційного стану незахищеної дитячої душі у великому і складному світі (“Мені тринадцятий минало”). Романтична ідея незнищенності справжнього кохання, краси,...
Андрій Чайковський. "За сестрою"

Українська література, 7 клас

Коротко про митця. Відтворення історичних подій з позицій гуманізму. Напружений динамічний сюжет героїко-романтичної повісті. Використання фольклорних мотивів, засобів (зокрема прийому гіперболізації). Благородство, відповідальність, мужність,...
Михайло Стельмах. "Гуси-лебеді летять"

Українська література, 7 клас

Автобіографічна повість про дитинство. Єдність світу природи і світу дитячої душі (у вчинках, поведінці, роздумах, переживаннях). Звичаї, традиції українців. Символ образу гусей-лебедів. Образ чутливого до краси хлопчика Михайлика.
Григір Тютюнник. "Климко"

Українська література, 7 клас

Цікавий епізод з дитинства письменника. Воєнне дитинство в повісті. Ідея самопожертви. Морально-етичні уроки доброти, чуйності, турботи про рідних. Художні особливості твору (мова персонажів, художня деталь).
Олекса Стороженко. "Скарб"

Українська література, 7 клас

Короткі відомості про автора, його гумористичні твори. Морально-етичні проблеми оповідання. Гумористичне, викривальне зображення головного героя. Скарб — узагальнений образ щастя. Повчальний характер оповідання.
Богдан Лепкий. "Мишка (Казка для дітей: для малих і великих)"

Українська література, 7 клас

Коротко про письменника. Трагічна і комічна ситуації, їхня роль у розкритті головної думки, моралі.
Ліна Костенко. "Чайка на крижині", "Крила"

Українська література, 7 клас

Коротко про письменницю. Розгорнута притчева метафора про глибоке духовне наповнення людини — її “крилатість”, що проявляється індивідуально. Духовне багатство — найбільший скарб у житті.
Борис Харчук. "Планетник"

Українська література, 7 клас

Казкове й реалістичне в повісті-притчі, час теперішній і минулий у ній. Роздуми про сенс людського життя, моральний вибір кожної людини. Добро і зло в повісті, в сучасному світі і в людині.