Австралія
Австралія — найменший материк Землі. Загальні відомості. Своєрідність географічного положення материка. Історія відкриття і дослідження. Геологічна будова. Форми рельєфу та корисні копалини Австралії, їх порівняння з Африкою.
Загальні особливості клімату. Сухість клiмату, її основні причини. Кліматичні пояси та типи клімату Австралії. Води суходолу. Особливості ґрунтово-рослинного покриву і тваринного світу, його своєрідність і унікальність.
Природні зони. Зміна природи людиною. Населення, його склад та розміщення. Австралійський Союз — єдина держава на материку. Україна і Австралія.
Практична робота (продовження роботи 8): нанесення географічних об’єктів на контурну карту материка.
Після закінчення вивчення теми:
Учень:
називає: основні відомості про відкриття та дослідження материка; особливості географічного положення;
наводить приклади: форм рельєфу, типів клімату, внутрішніх вод, представників рослинності і тваринного світу;
пояснює: особливості географічного положення материка; основні типи клімату Австралії, їх вплив на формування вод суходолу; особливості заселення Австралії.
порівнює: географічне положення Австралії і Африки;
визначає: зв’язки Австралійського Союзу з Україною;
оцінює: вплив людини на унікальну природу материка;
показує на карті: миси: Йорк, Південно-Східний, Стіп-Пойнт, Байрон; моря: Коралове, Тасманове, Арафурське; затоки: Карпентарія, Велика Австралійська; острови: Тасманія, Великий Бар’єрний риф, Нова Зеландія, Нова Гвінея; півострів Кейп-Йорк; Західно-Австралійське плоскогір’я; Центральну низовину; гори: Великий Вододільний хребет (г. Косцюшко); річки: Муррей, Дарлінг; озеро Ейр; пустелі: Велика Піщана пустеля, пустеля Вікторія.
Вам можуть знадобитися:
Реферат: Австралія
Реферат з географії, геології та геодезії
Про існування великого материка на крайньому півдні Землі говорили ще древні греки (Птоломей та ін.). Вони розміщували його на картах того часу південніше Індійського океану.
Європейці дізнались про існування Австралії у епоху Великих географічних відкриттів. Відкриття португальцями островів на південь від Азії – Суматри, Яви, Борнео (Калімантан), Целебесу (Сулавесі), а головне кінцевості Но...
Реферат: Австралійський союз
Реферат з географії, геології та геодезії
Канберра — спеціально сплановане і побудоване столичне місто. Воно має модерний вигляд та ідеально вписане в ландшафт погор-бованої рівнини за 130 км від узбережжя. Крім столичних, місто виконує важливі наукові, культурні і туристські функції.
Штат Квінсленд витягнувся з півдня на північ на 2,5 тис. км. Він займає територію по обидва боки Великого Вододільного хребта в тропічній і субекваторіальн...
Реферат: Австралія – держава і континет
Реферат з географії, геології та геодезії
Австралія веде активну зовнішню політику з іншими країнами. В основному це прилеглі країни.Австралія у своїх політичних інтересах тісно пов'язана з Америкою. Про що говорить їх тісне співробітництво між собою в плані економіки і політики. Австралія є членом ООН. Австралія, спілкування підтримує з багатьма країнами включаючи і Росію.
Дипломатичні відносини між Росією та Австралією були офіційно ук...
Реферат: Огляд Австралії та Океанії
Реферат з географії, геології та геодезії
У 1850 р. в Австралії проживало 400 тис. чол. Чисельність населення збільшилася до 1,1 млн чол. у 1860 р. Двомільйонної позначки чисельність досягла у 1880 p., а ще за століття — 15 млн чол.
Після відкриття Австралії її заселяли переважно вихідці з Англії. Частка англосаксів серед австралійського населення тривалий час становила 90 %. Уряди дотримувалися політики "білої Австралії". Протягом 1945-...
Реферат: Українська діаспора в Австралії
Реферат з географії, геології та геодезії
Діаспора висловлює своє незадоволення тим, що новоприбулі українці постійно вимагають від неї допомоги і не прислуховуються до її повчань і рекомендацій, більшістьіз яких полягала у необхідності повернення в Україну для будівництва вистражданного ними міфу. Розвієння, створенніх у діаспорі міфів про далеку, а часами і малознану Україну, створило бар’єр між різними хвилями української еміграції. Бі...
Реферат: Українці в Австралії
Реферат з географії, геології та геодезії
Міжнародні зв’язки між Україною та Австралією координуються громадськими організаціями під керівництвом Союзу українських організацій Австралії та Посольства України в Австралії. Вплив українців в Австралії (кількість яких у загальній структурі австралійського населення не перевищує 0,2%) не настільки помітний, як, наприклад, у Канаді, де питома вага їх становить 3% від загальної кількості мешкан...
Реферат: Екологічні проблеми Австралії
Реферат з географії, геології та геодезії
Дуже розумні, рухливі, але обережні, динго - великі індивідуалісти. Вони не вміють гавкати, але видають винятково різноманітні звуки - від неголосного повизгивания до моторошного виття.
Щенята динго дуже добре піддаються дресируванню, але з віком стають дуже незалежними. А от на початку шлюбного сезону динго стають практично некерованими. До займаній ними території вони сильно звикають, і зміна ...
Реферат: Клімат Австралії
Реферат з географії, геології та геодезії
Клімат материка дуже посушливий та жаркий. Південний тропік перетинає Австралію майже посередині, тому Сонце над північною частиною її території буває у зеніті.
Материк одержує велику кількість сонячної радіації позаяк великий кут падіння променів Сонця. Австралія лежить повністю в південній півкулі, тому найтеплішим місяцем на материку є січень, найхолоднішим - липень.
На клімат Австралії ...
Реферат: Гідрографія і клімат Австралії
Реферат з географії, геології та геодезії
Поскольку на большей части материка выпадает мало осадков, а главный водораздел смещен ближе к восточному побережью, водосборные системы Австралии имеют необычную конфигурацию. Этот материк отличается весьма небольшим речным стоком. Большинство рек Австралии пересыхает.
Те из них, которые начинаются в горах Восточной Австралии, а также реки Тасмании круглый год имеют постоянный водоток, но мног...
Реферат: Загублений світ Австралії
Реферат з географії, геології та геодезії
Какие ассоциации возникают у вас при слове "Австралия"? Кадры одноимённого фильма и лицо его героини, знаменитой актрисы Николь Кидман? Или бесконечные овечьи стада? Или миллионы какаду? Или лениво жующие трогательные коалы?... Да, для непросвещенного человека, Австралия – всё это и только это.
Мы же в своей работе попытаемся показать вам другую сторону Австралии – таинственный мир, мир абориге...