Системи розселення і розвиток поселень
Міське і сільське населення. Типи населених пунктів. Урбанізація. Територіальні відмінності в рівнях урбанізації у різних регіонах України. Субурбанізація. Система міського розселення України. Міські агломерації.
Столиця держави та її значення. Типи міст за розмірами та за функціями. Сільське розселення і його географія. Типи сільських поселень, особливості їх розмiщення. Соціальні проблеми сільського населення, шляхи їх розв’язання.
Після закінчення вивчення теми:
Учень визначає:
- суттєві ознаки понять: “місто”, “село”, “урбанізація”, “агломерація”, “система розселення”.
Називає та показує на карті:
- міста-мільйонери та інші найбільші міста.
Визначає:
- функції міст.
Пояснює:
- причини змін у системі розселення.
Наводить приклади областей України з різним рівнем урбанізації.
Оцінює:
- соціальні проблеми в сільській місцевості.
Вам можуть знадобитися:
Реферат: Небезпеки в сучасному урбанізованому середовищі
Реферат з екології
1. Урбанізація та її негативні наслідки.
Сучасній людській цивілізації властиві стрімкі темпи урбанізації. Вони вирішально зумовлені двома факторами – “демографічним вибухом” другої половини ХХ ст. та науково-технічною революцією в усіх сферах.
Урбанізація (від лат. urbanos – міський) означає процес зростання міст і міського населення та підвищення їх ролі в соціально-економічному та культурном...
Реферат: Київ
Реферат з географії, геології та геодезії
Киев, как и другие древнейшие города, возник в результате развития ремесла, торговли, углубления общественного разделения труда на этапе складывания ранних форм государственности. К тому времени создаются крупные союзы племен, появляется необходимость в административных средоточиях этих союзов.
Будучи центром Полянского княжества, город благодаря выгодному географическому положению уже в ранни...
Реферат: Місто Київ – економічний потенціал району
Реферат з географії, геології та геодезії
Економіка міста Києва має сприятливу для інноваційного розвитку соціально-економічну структуру. Тут є наукоємні галузі виробництва, міцний науковий і освітній потенціал, розвинена банківська система. Столиця має сприятливий інвестиційний клімат, налагоджені зв’язки із зарубіжними партнерами.
На сьогодні в м. Києві зареєстровано шість технологічних парків: “Напівпровідникові технології і матеріа...
Реферат: Трудовий потенціал в Україні
Реферат з географії, геології та геодезії
В усі часи економісти різних поглядів, шкіл і напрямів визнавали, що праця є одним із найголовніших факторів економічного розвитку. Недвозначно на це натякає християнська заповідь: "в поті лиця твого будеш їсти свій хліб".
Носієм, персоніфікатором праці є людина, вона - суб'єкт господарства, репрезентант трудового потенціалу держави і нації. У цьому контексті при з'ясуванні економічних проблем,...