Твої права у трудових відносинах
Право на працю в Україні. Як законодавство регулює трудові відносини. Роботодавці та працівники на ринку праці. Як знайти роботу. Право та підприємницька діяльність
Як укласти і розірвати трудовий договір. Що записується в трудову книжку. Що таке заробітна плата
Де можуть працювати підлітки. Як законодавство регулює працю неповнолітніх. Як закон захищає неповнолітніх від експлуатації
Після закінчення вивчення теми:
Пояснює, використовуючи положення Конституції України, юридичний зміст права на працю і наводить приклади відносин, що регулюються нормами трудового права.
Називає основні причини безробіття в Україні, описує шляхи пошуку роботи та оцінює їх ефективність.
Складає за зразком резюме для працевлаштування.
Пояснює що таке підприємницька діяльність та наводить приклади її основних організаційно-правових форм, моделює процедуру реєстрації підприємницької діяльності.
Формулює власну позицію щодо важливості права людини на працю
Пояснює що таке трудовий договір, називає його сторони. Розповідає про процедуру співбесіди щодо працевлаштування і порядок прийому на роботу.
Називає основні права і обов’язки роботодавця і працівника.
Описує порядок розірвання трудового договору. Складає за зразком заяву про прийом на роботу, заяву про звільнення з роботи за власним бажанням.
Пропонує шляхи розв’язання правових ситуацій, пов’язаних із працевлаштуванням
Описує, використовуючи положення трудового законодавства, права неповнолітніх у трудових відносинах.
Характеризує особливості робочого часу та часу відпочинку неповнолітніх.
Досліджує стан дитячої праці в Україні. Пропонує шляхи розв’язання правових ситуацій, пов’язаних із пошуком роботи і працевлаштуванням неповнолітніх.
Оцінює проблеми пошуку роботи та працевлаштування неповнолітніх
Вам можуть знадобитися:
Реферат: Зміст трудового договору
Реферат з фізики
Сукупність умов, що визначають взаємні права й обов'язки сторін, складає зміст трудового договору. У зміст входять умови, встановлені як самими сторонами, так і нормативно-правовими актами про працю.
У науці трудового права склалася традиційна думка проте, що умови, які виробляються сторонами трудового договору поділяються на обов'язкові (необхідні) і факультативні (додаткові) (Советское трудовое...
Курсова: Джерела трудового права
Реферат з права та політології
Підводячи підсумок роботі, можна сказати про значну зміну всієї законодавчо-нормативної бази країни. Завдання нормотворчих органів полягає в тому, щоб обновити загальні положення трудового законодавства, привести їх у відповідність з існуючими економічними реаліями, а так само досить докладно вирішити питання, що виникають у сфері праці між працівниками і роботодавцями, на базі соціального партнер...
Реферат: Громадяни як суб’єкти трудового права
Реферат з права та політології
Термін «громадянський статус» досить широко застосовується в цивільному праві, але він необхідний також для визначення становища даної особи як суб'єкта трудового права.
Реалізувавши своє право на працю шляхом укладення трудового договору (ст. 2 Кодексу Законів про Працю), громадянин набуває статусу працівника.
Для того щоб вступити в трудові правовідносин громадянин повинен мати трудову правосу...
Реферат: Вивчення і система принципів трудового права
Реферат з права та політології
В Основних напрямах соціальної політики на 1997—2000 роки, затверджених Указом Президента України від 18 жовтня 1997 p., передбачено низку заходів, спрямованих на розвиток соціального партнерства в Україні. Зокрема, передбачається розробити правовий механізм удосконалення організаційних форм і принципів соціального партнерства, взаємодії суб'єктів соціально-трудових відносин, ведення консультацій,...
Реферат: Вивчення трудових конфліктів
Реферат з права та політології
При вивченні трудових конфліктів дуже важливим є правильний вибір методів дослідження. Розглянемо різні методи дослідження. Найекономічнішим щодо трудозатрат та фінансів при вивченні різноманітних явищ є аналіз документів. Він дозволяє оперативно одержати фактографічні дані про підприємство загалом і його робітників та службовців. Але при аналізі документів необхідно враховувати такі положення:
1...
Реферат: Види трудового договору
Реферат з права та політології
Згідно з ч.2 ст. 21 КЗпП працівник має право реалізувати свою здатність до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, установах, організаціях, якщо інакше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.
Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної роботи, іншої регулярно оп...
Реферат: Загальна характеристика трудових спорів
Реферат з права та політології
Відповідно до ст. 124 Конституції України звернутися безпосередньо до суду за розглядом індивідуального трудового спору можуть громадяни (працівники), які вважають, що їхні трудові права було порушено, незалежно від того, чи розглядається їхній трудовий спір комісією з трудових спорів (КТС).
Для вирішення трудових спорів законом існує певний порядок: процедура їх вирішення, строки подання заяв та...
Реферат: Заохочення у трудовому праві
Реферат з права та політології
Надзвичайно важливе місце в забезпеченні дисципліни праці належить оцінці праці. За результатами позитивної оцінки до працівника може застосовуватися заохочення. У правових нормах різного рівня (від централізованих до локальних) встановлена система стимулювання праці: види заохочень, підстави для заохочення і порядок їх застосування.
Заохочення за видами поділяються на моральні й матеріальні, на ...
Реферат: Колективні трудові спори
Реферат з права та політології
До внесення Законом України від 18 лютого 1992 р. змін до глави XV КЗпП ст. 242 КЗпП передбачала, що спори, які виникають між працівниками і адміністрацією з приводу встановлення нових або зміни існуючих умов праці, не урегульованих законодавством чи іншими нормативними положеннями про працю, розглядаються адміністрацією за погодженням з профспілковим комітетом підприємства, а в разі недосягнення ...
Реферат: Контракт — особливий вид трудового договору
Реферат з права та політології
Контракт на роботу широко застосовується в країнах з ринковою економікою. В Україні контракт почав укладатися з керівниками державних підприємств з 1990 p., коли була прийнята постанова Ради Міністрів СРСР "Про порядок найму і звільнення керівника державного союзного підприємства".
Законом України від 20 березня 1991 p. були внесені істотні зміни і доповнення в КЗпП, зокрема, ст. 21 була доповнен...