Металургійна промисловість
Чорна металургія. Сировинна база. Географія видобутку залізної і марганцевої руд, вогнетривких глин, флюсових вапняків. Фактори розміщення. Основні райони галузі та найбільші підприємства. Обсяг виробництва продукції чорної металургії.
Роль чорної металургії у формуванні експорту країни. Проблеми і перспективи розвитку чорної металургії. Кольорова металургія. Склад і сировинна база. Фактори і райони розміщення підприємств галузі. Проблеми і перспективи розвитку галузі.
Практична робота 8 Нанесення на контурну карту сировинної бази, основних районів та підприємств чорної й кольорової металургії.
Після закінчення вивчення теми:
Учень називає:
- галузі, що входять до металургійної промисловості, найбільші підприємства та їх типи, проблеми і перспективи розвитку.
Пояснює:
- фактори розміщення галузі.
Показує на карті:
- основні райони та найбільші центри металургії.
Аналізує:
- статистичні дані щодо обсягів виробництва металургійної продукції.
Характеризує:
- наслідки впливу металургійної промисловості на довкілля.
Вам можуть знадобитися:
Реферат: Чорна металургія
Реферат з географії, геології та геодезії
Основні завдання чорної металургії України.
Фактори, принципи та закономірності розміщення досліджуваної галузі.
Структура чорної металургії і її роль у функціонуванні народногосподарського комплексу держави.
Основні райони і центри розміщення і функціонування галузі.
Проблеми і перспективи розвитку чорної металургії в країні...
Реферат: Кольорова металургія
Реферат з географії, геології та геодезії
У своєму розвитку людство пройшло кам'яний вік, потім епоху бронзи, за якою почалась епоха заліза. Хоч нині залізо — не єдиний матеріал, що використовується людством, усе-таки цей метал відіграє досить помітну роль у господарському житті нашої планети....
Реферат: Металургія України
Реферат з географії, геології та геодезії
Чорна металургія є важливою галуззю важкої промисловості, однією з основних частин фундаменту всього народного господарства країни.
Практично немає такого підприємства, яке у тій чи іншій мірі не використовувало б продукцію чорної металургії, адже чорні метали – це основний конструкційний матеріал для виготовлення засобів та знарядь виробництва, від кількості та якості якого в значній ...
Реферат: Металургійна галузь України
Реферат з географії, геології та геодезії
До складу металургійного комплексу входять більш 400 підприємств чорної і кольорової металургії.
Чорна металургія відноситься до базових галузей. Її частка в промисловості України складає: виробництво товарної продукції - 24%, основні фонди - 13%, чисельність працівників - 6,5%, споживання енергії - 15,6%, витрата палива - 14,2%.
Чорна металургія містить у собі підприємства по видобутку і збага...
Реферат: Металургійна промисловість України
Реферат з географії, геології та геодезії
Виплавка чорних металів традиційно здійснюється на комбінатах повного циклу, які включають усі кінцеві стадії металургійного виробництва, а також виробництво коксу (металургійного палива зі спеціальних марок вугілля) й агломерату (шматків залізної руди, спечених з вапняком і коксом).
Кожне з виробництв має відходи й побічну продукцію, які є сировиною для інших галузей промисловості - хімічної, ...
Реферат: Металургійний комплекс України
Реферат з географії, геології та геодезії
В східній Україні сформувалися унікальні природні умови для розвитку металургійного комплексу. Тут знаходяться найкрупніші, що мають світове значення, паливно-сировинні бази чорної металургії — Донецький кам’яновугільний, з коксівними марками вугілля, Криворізький залізорудний і Придніпровський марганцеворудний басейни; великі, практично невичерпні родовища вапняків, доломітів, вогнетривких глин.
...
Реферат: Проблеми і перспективи розвитку металургії України
Реферат з географії, геології та геодезії
Сучасна металургія посідає одне з чільних місць у народному господарстві країни і є матеріальною базою всього комплексу важкої індустрії України.
Чорна металургія впливає на розвиток усіх галузей народного господарства України як найголовніший споживач палива й електроенергії, води.
Чорна металургія впливає на формування таких потужних промислових районів і підрайонів, як Донбас, Придніпров'я,...
Реферат: Планування та прогнозування витрат на підприємствах металургійної галузі
Реферат з географії, геології та геодезії
На сучасному етапі розвитку народного господарства у зв'язку з переходом до нових умов господарювання необхідне вдосконалення системи і методів управління з метою всебічної інтенсифікації суспільного виробництва і підвищення його ефективності. Це передбачає більш детальне наукове обґрунтування, забезпечення оптимальності рішень, які приймаються в процесі управління металургійним підприємством.
...
Реферат: Гірничо-металургійний комплекс України
Реферат з географії, геології та геодезії
Гірничо-металургійний комплекс (ГМК) є базовою галуззю промисловості України. Металургія складаеться з цілого ряду потужни виробництв: гірничо-збогачувального; коксо-імічного; вогнетривкового, Чавуно-ливарного, сталеплавильного, прокатного; металеви виробів(метизів) і труб.
На сьгоднішній день ГМК є,так би мовити, «валютним цеом» нашої країни. Валютні надодження, завдяки експорту металлу до 117...
Реферат: Металургія сталі
Реферат з географії, геології та геодезії
При виплавці сталі використовують такі вихідні матеріали: метало шихта, флюси та окислювачі.
Основна частина метало шихти (до 80%) – це переробний чавун і сталевий брухт. Іноді – ще й феросплави. У якості флюсу використовують вапняк. У якості окислювача – залізну руду.
Основне призначення переробки чавуну в сталь – це зниження вмісту в ньому вуглецю, кремнію, марганцю і фосфору шляхом окисленн...